Wiedźmin – oceniamy książki po okładce!

Gdy Andrzej Sapkowski pisał to opowiadanie, nie sądził, że niemal 30 lat później stanie się jednym z najbardziej znanych Polaków na świecie. Wiedźmin stał się najpopularniejszym towarem importowym Polski. Jest uwielbiany przez miliony, a na jego podstawie powstają komiksy, gry, a ostatnio nawet seriale. Ciągle rosnąca popularność naszego Geralta z Rivii przysparza mu coraz to nowych wydań książek. 

Nieustająca fala popularności

Od 1986 roku powstało wiele wydań książek opowiadających historię wiedźmińskiej sagi. Najnowsze z nich powstało na podstawie serialu Netflixa, który zdecydował się przenieść historię Wiedźmina na małe ekrany. Mimo ogromnego sukcesu, czytelnicy zakochani w twórczości Andrzeja Sapkowskiego mieli kilka zarzutów co do produkcji streamingowego giganta. A jednak nowe wydanie pakietu serialowego Wiedźmin wzbudza najczystszy zachwyt. Zawiera on wszystkie dotychczas wydane części sagi oraz opowiadania:

  • Krew elfów
  • Czas pogardy
  • Chrzest ognia
  • Wieża jaskółki
  • Pani jeziora
  • Ostatnie życzenie
  • Miecz przeznaczenia

Mniej znaczy więcej

Każdy czytelnik wie, że nie ma nic gorszego niż okładka filmowa na książce. Szczęśliwie wydawnictwo doskonale zdawało sobie z tego sprawę. Choć pakiet serialowy Wiedźmin, jak sama nazwa wskazuje, powstał na podstawie popularności serialu, okładki ma stricte książkowe. Jedynie pierwszy tom ma obwolutę przedstawiającą aktorów produkcji Netflixa. Ale i tutaj także wydawnictwo puściło oczko do czytelników. Na spodniej stronie obwoluty znajduje się to, co fani książek kochają najbardziej – mapa! Dzięki temu można zdjąć obwolutę i zrobić z niej ładną ozdobę na ścianę. Oprawione w ramkę mapy są zachwycającym elementem wystroju pokoju każdego fana tak książek, jak i serialu czy gry. Ponadto grzbiety okładek układają się w piękny, wyraźny napis Wiedźmin wraz z podpisem autora, Andrzeja Sapkowskiego. Okładki są minimalistyczne i zachwycają współgraniem połyskliwego srebra na satynowej czerni.

Nie wszystkie okładki filmowe czy serialowe są złe. Pakiet serialowy Wiedźmin tom 1-8 to prawdziwa gratka dla kogoś, kto pokochał Geralta z Rivii. Nieważne, czy tego książkowego, z gier czy serialu…