Seria książek fantasy dla każdego

Na przestrzeni czasu można było obserwować, jak fantastyka bardzo mocno się zmieniła. Czy to źle? Oczywiście, że nie. Tylko dzięki temu widzowie, a także czytelnicy mają zapewnione jeszcze większe emocje. Odnosi się to bowiem nie tylko do książek, ale również do filmów. Często bywa tak, że na podstawie fascynujących książek fantasy powstają kolejne filmy, które w jeszcze lepszy sposób pozwalają sobie wyobrazić dzieje poszczególnych bohaterów. Dlatego też w sklepach obecnie mamy Pakiet serialowy Wiedźmin. Tomy 1-8 (https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/wiedzmin-tomy-1-8-andrzej-sapkowski). Ojcem sukcesu Wiedźmina jest sam Andrzej Sapkowski.

Saga o Geralcie z Rivii

Dzisiaj już nawet przedszkolaki doskonale wiedzą, kim jest Geralt z Rivii. No, może nie wszystkie maluchy wiedzą, ale osoby dorosłe na pewno posiadają taką wiedzą. Nawet, jeżeli sami nie są osobiście wielkimi fanami fantastyki. Wiedźmin i jego losy to seria takich książek, wobec których nikt nie przejdzie osobiście.

Andrzej Sapkowski stworzył te książki jeszcze w latach 90tych. Od tej pory sława tych książek stale rośnie. Na tyle, że jest to najczęściej tłumaczona polska seria. Chyba łatwiej byłoby wymienić języki, na które ta seria nie została przetłumaczona. Tak, bowiem tak wiele osób w różnych krajach chciało poznać losy Wiedźmina.

Pakiet serialowy Wiedźmin. Tomy 1-8 to cykl, który został wypuszczony na rynek po tym, jak stacja Netflix zdecydowała się nakręcić serial na tej podstawie. Pierwsza książka “Sezon Burz” posiada obwolutę filmową. Kolejne już takiej obwoluty nie posiadają, ale i tak będzie to nie lada gratka dla wszystkich fanów tej serii. Nawet, jeżeli ktoś nie miał przyjemności czytać tych książek jeszcze, to w końcu będzie miał do tego dobrą okazję.

W skład całego cyklu wchodzą także takie książki, jak:

  • “Ostatnie życzenie”,
  • “Miecz przeznaczenia”,
  • “Krew elfów”,
  • “Chrzest ognia”,
  • “Czas pogardy”,
  • “Wieża Jaskółki”,
  • “Pani Jeziora”.

W pierwszej kolejności warto przeczytać tą serię, aby móc potem z wielką przyjemnością zabrać się za oglądane serialu telewizyjnego.